Aeroprakt


http://www.aeroprakt.pl     samoloty ultralekkie AEROPRAKT

Aeroklub Śląski

http://www.aeroklub.katowice.pl/

Jesteśmy stowarzyszeniem ludzi uprawiających wszelkiego rodzaju sporty lotnicze i pasjonatów lotnictwa. Nasze grono tworzą ludzie dorośli, doświadczeni w lotnictwie, seniorzy a także ludzie młodzi, często bardzo młodzi - zajmujący się modelarstwem lotniczym lub rozpoczynający "karierę lotniczą" od nauki pilotażu na szybowcach...

Radio Katowice
http://www.radio.katowice.pl/

  • informacje z regionu
  • audycje, imprezy, konkursy
  • lista przebojów
airPROFI


http://www.airprofi.pl


Przedstawiciel
producentów samolotów Aeroprakt
i Super Petrel.
Internetowy sklep lotniczy z markowymi produktami m.in. MGL Avionics - Stratomaster, Filzer, Bose, Garmin, Pooleys, Jeppesen, Pilot Communication i wiele innych.

Zdjęcia Opinie Linki Kontakt

Zdjęcia lotnicze jako reklamareklama lotnicza

Zdjęcia lotnicze zawsze ekscytują. Umiejętnie osadzone w prospekcie, czy w witrynie internetowej przyciągają i inspirują oglądających.
Wbrew powszechnej opinii fotografia lotnicza nie jest tak kosztowna jak się sądzi. Wydatek rekompensują korzyci z jej użycia. Udane zdjęcie z wyższego pułapu przyciągnie więcej klientów niż cała strona nawet bardzo sensownego tekstu. Dotyczy to nie tylko stron internetowych, ale także gazet, czasopism i folderów firmowych. Umiejętność wykorzystania fotografii lotniczej w takich materiałach prasowych i reklamowych często świadczy o dojrzałości redaktorów wydań i szefów marketingu.


Fotografia z samolotuFotografia z powietrza

Fotografia wykonana z pewnej wysokości pozwala uwydatnić walory posesji i jej położenie pośród zieleni. Dobre zdjęcie lotnicze podkreśli wartość otoczenia pensjonatu, hotelu, ośrodka wypoczynkowego, osiedla mieszkaniowego, czy też biurowca firmy. Warto niekonwencjonalnie spojrzeć na otaczający nas krajobraz i pokazać go z góry. To nie tylko dobry sposób na reklamę, ale najlepsza forma przekazywania informacji o większym rejonie np. o regionie turystycznym.

Obrazy malowane z lotniczej perspektywyArtystycznie, ciekawie, świeżo.

Fotograf pozwala sobie czasem na eksperymenty i wykonuje zdjęcia dla własnej przyjemności i próżności. Fotograf artysta takie kadry przedkłada nad prozę prac zleconych. W fotografii z powietrza takich okazji jest bardzo wiele. Ujęcia ptaków w locie, czy innych samolotów dają możliwoć zaprezentowania dobrego warsztatu, refleksu i artystycznej wrażliwości. Malownicze kolory pól, łąk i sadów. Wspaniałe chmury, ich kształty, światło. Zwierzęta i te dzikie i te domowe, konie, bydło. Rzeki wijące się w zieleni lasów. Lasy w barwach czterech pór roku. Ludzie przy pracy w polu. Pociągi na stacjach kolejowych. Samochody na zatłoczonych drogach. Obrazy z ptasiej perspektywy, które zadziwiają trafnością ujęcia tematu i malowniczością krajobrazu.

Kreatywność - zastosowanie fotografii lotniczej

nowoczesność, funkcjonalność, trafność

Zdjęcia lotnicze pokazują rzeczywistość z innej perspektywy. Z powietrza widać inaczej, często ciekawiej, a z pewnością atrakcyjniej. Niekiedy zwyczajna posesja odkrywa swoje walory architektoniczne dopiero z lotniczej perspektywy. Wąskie ulice, górskie przełęcze i wioski w dolinach, duże centra handlowe, porty rzeczne, morskie i lotnicze to tylko niektóre tematy zyskujące przy fotografii z lotu ptaka.

Fotografia lotnicza może być też wspaniałą dekoracją wnętrza hotelu, czy restauracji połączoną z informacją np. turystyczną. Ogólnie dostępne sale restauracji, barów, korytarze hotelowe ozdobione zdjęciami lotniczymi z opisem będą z całą pewnością atrakcją dla klientów. Warto o tym pamiętać i korzystać z dobrodziejstwa jakie może już jest gotowe i czeka na wydruk gdzieś na dysku artysty fotografa. Jeśli jednak trzeba zlecić wykonanie, koszty zdjęć z lotu ptaka szybko się zwrócą. Tego jestem pewny.

pilot, fotograf - Janusz Moczulski

NEXT

O Januszu Moczulskim

Komentarze i publikacje znalezione w sieci:

„Pisząc o śląskiej fotografii nie sposób nie zauważyć lotniczej fotografii Janusza Moczulskiego. Szczególnie teraz, gdy pragniemy przedstawić inne oblicza śląskiego krajobrazu...”
Więcej: www.koniakowski.pl/2010-50.html

„Wystawa „Śląsk z Nieba” w ciągle nowej uzupełnianej na bieżąco treści obiegła całą Polskę, zahaczając o naszych południowych sąsiadów w Bohuminie i zachodnich w Oberhausen w Niemczech...”
Więcej: www.fotal.pl/slask-z-nieba/

Śląsk z nieba - wernisaż wystawy fotografii oraz multimedialna prelekcja autora Janusza Moczulskiego....”
Więcej: http://www.mbp.katowice.pl/index.php?menu=imprezy&strona=wystawy&rokz=2006


„Wśród fotogramów liczne pejzaże ukazują piękno śląskiego krajobrazu, wynikające ze złożonej budowy geologicznej i różnorodnych form aktywności gospodarczej człowieka...”
Więcej: http://natura2000.mos.gov.pl/artykul/archiwum/7_aktualnosci/
6991_wystawa_fotografii_lotniczej.html

„Zdjęcia lotnicze, w których od lat specjalizuje się Janusz Moczulski, dają zupełnie inny pogląd na ten, wydawałoby się, zdewastowany kawałek kraju...”
Więcej: www.stary.laspolski.net.pl/article.php?story=20060214210151581

„Zdjęcia wykonywane były zarówno z brzegu jak i z samolotu Aeroprakt-20 dzięki uprzejmości Janusza Moczulskiego...”
Więcej: www.superpetrel.pl/index.php/wiadomoci/15-sesja-fotograficzna-na-wodzie

„Fotograf i pilot samolotowy zagościł w KANIE z unikalnymi fotogramami, prezentującymi zakątki regionu widziane z powietrza...”
Więcej: www.kana.sosnowiec.pl/kana/gska.htm

prev
NEXT

„Zbiór fotografii składający się na wystawę oglądać możemy dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Siewierz...”
Więcej: http://www.polsl.pl/Jednostki/RJO1/
Strony/zakamarek_archiwum/wystawamoczulski.aspx

„redaktor naczelny „Zielona Liga”, a także pilot samolotowy Aeroklubu Śląskiego zgodził się na opublikowanie swoich fotografii w naszej galerii, aby jak najwięcej Rudzian miało okazję zobaczyć jak wygląda ich rodzinne miasto z lotu ptaka...”
Więcej: http://rudaslaska.com.pl/

„Moje Katowice, fotoreportaż...”
Więcej: http://mojekatowice.pl/p,s,103.html

Miasto z lotu ptaka - wystawa „Moja Ruda jest śląska”, fotogramy Janusza Moczulskiego...”
Więcej: http://lubliniec.naszemiasto.pl/archiwum/864942,miasto-z-lotu-ptaka,id,t.html

„Janusz Moczulski otrzymał główną nagrodę za zdjęcie lotnicze w ogólnopolskim konkursie „Ekologia w obiektywie”. Jego zdjęcie okazało się najlepsze...”
Więcej: wiadomosci.gazeta.pl/kraj/1,34309,1176917.html

„Moja Czeladź - szpital miejski, zdjęcie lotnicze...”
Więcej: www.mojaczeladz.nazwa.pl/

„Katowice, Spis fotografii...”
Więcej: http://www.katowice.pios.gov.pl/monitoring/raporty/2003/spis-foto.pdf

„Fotopolis, nagrody fotografia lotnicza ...„Pył i powietrze”- Szczakowa
Więcej: www.fotopolis.pl/index.php?n=1222

„Po wielu godzinach lotu udało się skompletować zdjęcia tak, aby, można było je ułożyć w pewną historię - opowieść o śląskiej ziemi...„Śląsk z nieba”- wystawa
Więcej: www.byckobieta.pl/2,1648,1,slask-z-nieba.html

prev
NEXT

Kontakt

Zapraszamy do korespondencji

tel./faks: +48 32 253 90 91

web: www.fotopress.pl

tel. mobile: +48 602 213 983

mail: fot@fotopress.pl


prev