Lotnicza sesja zdjęciowa

Lotnicza sesja zdjęciowa


- sesja obejmuje wykonanie ok. 60 zdjęć lotniczych pod różnym kątem i z różnej wysokości,
- zdjęcia są wykonywane techniką cyfrową w wysokiej rozdzielczości ok. 21 mln pikseli,
- zdjęcia są dostarczane w postaci plików JPG lub RAW, co pozwala na zapis w dowolnym formacie i pełne wykorzystanie ich wysokiej rozdzielczości do dużych powiększeń oraz obróbkę bez kompresowania,
- prace mogą być dodatkowo przekazywane w formie powiększeń w formacie 20x30 zamieszczonych w albumie,
- oferta obejmuje koszty użytkowania samolotu, wykonanie zdjęć i ich wstępną obróbkę oraz prawa autorskie i wydawnicze.
Termin wykonania zamówienia jest zależny od pogody, przy sprzyjających warunkach meteorologicznych do 14 dni od złożenia zamówienia.
Dokumentacja lotnicza

Dokumentacja lotnicza


Pozwala na przedstawienie kolejnych etapów budowy, pomaga jednoznacznie ocenić postęp robót, ułatwia kontrolę zgodności prowadzonych prac z harmonogramem. Stanowi podstawowy i niepodważalny element dokumentacji budowy i obejmuje:
- wykonanie serii lotniczych sesji zdjęciowych np. w cyklu miesięcznym,
- sesje realizowane w cyklu miesięcznym są wykonywane w tym samym dniu miesiąca lub, w wypadku złej pogody, w najbliższym dniu pozwalającym na poprawne wykonanie zdjęć.
Pozostałe warunki jak dla Lotniczej sesji zdjęciowej.
Przy powtarzających się sesjach proponujemy specjalne zniżki. Wykonanie albumu z odbitkami jest możliwe za ewentualna dodatkowa opłatą. Termin wykonania zamówienia jest zależny od pogody, przy sprzyjających warunkach meteorologicznych do 14 dni od złożenia zamówienia.
Zdjęcia pionowe

 Pionowe zdjęcia lotnicze
 Pozwalają na wykonywanie planów i map. Fotografie pionowe wykonywane są z ustalonej wysokości i na ustalonym obszarze. Zakres prac jest wyceniany pod konkretne zamówienie. Prosimy o kontakt w celu omówienia szczegółów.Zdjęcia z archiwum

Pojedyncze zdjęcia lotnicze z archiwum agencji
lub wykonanie fotografii na zamówienieOferta obejmuje koszty samolotu, wykonanie zdjęć i ich wstępną obróbkę oraz prawa autorskie i wydawnicze.

W przypadku zdjęć z archiwum realizacja zamówienia nie przekracza 4 dni. Natomiast jeśli zdjęcia wykonujemy na zamówienie termin realizacji zamówienia jest zależny od pogody i może wynieść do 30 dni od daty złożenia zamówienia.
Koszt gotowego zdjęcia to 400 zł plus VAT.
Multimedialne prezentacje

Multimedialne prezentacje z wykorzystaniem zdjęć z lotu ptakaMożemy przygotować prezentację na płycie CD/DVD z wykorzystaniem zdjęć i filmów lotniczych z archiwum lub wykonanych na specjalne zamówienie.
Do odtworzenia prezentacji wystarczy komputer z zainstalowaną, dowolną aktualną przeglądarką internetową.
Współpracujemy z grafikami oferując plakaty z motywami lotniczymi, okolicznociowe wydawnictwa, albumy, kalendarze, foldery reklamowe, gazety zakładowe i wiele innych.

Proszę zobaczyć np. Album: "Śląsk z nieba"
Zapraszamy do negocjacji ceny i zakresu prac lotniczych.
Filmy lotnicze

Filmy lotnicze na zamówienieDoskonałym uzupełnieniem dokumentacji czy też prezentacji są fimy, a zwłaszcza wykonane w rozdzielczości HD.
Zapraszamy do negocjacji ceny i zakresu lotniczych prac filmowych.
Zlecenie Usługi Kontakt

Fotografia lotnicza na zamówienieWybór wykonawcy

Decydując się na zdjęcia lotnicze szukamy najlepszego wykonawcy. Fotografia lotnicza z lotu ptaka jest specyficzną dziedziną wiedzy i sztuki fotograficznej. Nie wystarczy dobry aparat i wynajęcie samolotu. Najlepszy efekt to połączenie wiedzy i doświadczenia pilota z fotografem. Mam przyjemność poinformować moich przyszłych zleceniodawców, że łączę obie pasje. Dodatkowym atutem jest posiadanie własnego samolotu.


Profesjonalne zdjęcia z powietrzaTechnika i doświadczenie

Dobrej jakości, stabilizowany sprzęt fotograficzny to pierwszy, ale nie jedyny warunek udanych zdjęć lotniczych. Nie mniej ważny jest stabilny samolot i bardzo staranny pilotaż. Dopiero takie połączenie oraz doświadczenie w pracy w powietrzu gwarantuje satysfakcjonujące rezultaty w fotografii lotniczej. Bardzo istotne jest także dokładne określenie miejsca i obiektów, które mają być fotografowane z powietrza.

Sesja fotograficzna czy zdjęcia z archiwum?Określ swoje oczekiwania

W swojej wieloletniej pracy spotkałem się z bardzo złożonymi zleceniami realizowanymi nad tym samym terenem przez kilka lat w różnych porach roku, o świcie i wieczorem. Dłuższa współpraca ze zleceniodawcą pozwalała osiągnąć naprawdę zdumiewające efekty. Dobre zdjęcia wymagają dobrych warunków atmosferycznych do stabilnego lotu i właściwego oświetlenia. Zaplanuj je wcześniej, bo pogoda bywa nieznośnie złośliwa. Jeśli jednak potrzebujesz zdjęcie z powietrza konkretnego obiektu może będziesz miał szczęście i znajdę je w swoim archiwum.

Dla fotografa - Zlecenie ma znaczenie

Co, gdzie, jak i kiedy?

Zdjęcia lotnicze wymagają starannego przygotowania. Pora dnia, obiekt, otoczenie to wszystko ma znaczenie przy profesjonalnej fotografii. Nie wystarczy zabrać aparat na pokład samolotu i "pstryknąć" hatę sąsiadowi. Oczywiście przypadkowo takie zdjęcie może okazać się doskonałe.

Przy bardziej wymagających sesjach potrzebny jest staranny rekonesans, który dopiero da odpowiedź co i jak można wykonać, a co jest niewykonalne.
Zachęcam do wcześniejszego przemyślenia czego oczekujemy od wykonawcy. Ja natomiast służę swoim doświadczeniem i radą. Współpracując osiągniemy szybciej zamierzone cele.

Z lotniczym pozdrowieniem,

Janusz Moczulski

NEXT

Spojrzenie pilota i fotografa

Nadal fotografuję nie tylko z samolotu.
Fotoreportaże, praca studyjna, fotografia przyrody, architektury, makrofotografia czy nawet uczenie fotografii od podstaw - wszytko to złożyło się na mój sposób postrzegania świata okiem fotografa.

Lotnictwo to kolejna moja pasja i z połączenia obu zrodził się pomysł fotografii lotniczej.

Moi zleceniodawcy to m.in.: Fabryka Opla, PORR-Hochbau AG, PRINŻ, DIMEG Inwestmen, centra handlowe M-1, Praktiker, IKEA, Geant, budowniczowie wielkich inwestycji takich jak: DTŚ, Silesia City Center, władze samorządowe gmin, a także wydawcy czasopism, gazet, książek, potrtali internetowych i architekci.
Służę swoim doświadczeniem,

fotograf, Janusz Moczulski

Usługi fotografii lotniczej:

Lista podstawowych usług:


  • lotnicza sesja zdjęciowa wskazanych obiektów i terenów
  • dokumentacja lotnicza w formie serii sesji zdjęciowych
  • zdjęcia lotnicze pionowe
  • pojedyncze zdjęcia lotnicze z archiwum agencji
  • filmy lotnicze
  • multimedialne prezentacje z wykorzystaniem fotografii lotniczej
  • zdjęcia lotnicze dla prasy, portali internetowych, wydawców książek, przewodników, albumów, widokówek, plakatów i kalendarzy oraz dla projektantów wnętrz.
  • filmy lotnicze dla telewizji
prev
NEXT


 

 

 

Kontakt

Zapraszamy do korespondencji

tel./faks: +48 32 253 90 91

web: www.fotopress.pl

tel. mobile: +48 602 213 983

mail: fot@fotopress.pl


prev